Resultat 2017

Preliminärt slutresultat KM 2017

Notera att det krävs deltagande i minst tre deltävlingar för att bli klubbmästare i respektive klass

  KM1 KM2 KM3KM4 KM5   
Plac.Roadsport AKvalRaceKvalRaceKvalKvalRaceKvalRaceFlit
poäng
Poäng
Totalt
1Anders Edlund102151012127831089
2Joakim Rydh1510151510570
3Sebastian Wichers63127857250
4Dag Löfqvist75101032
5Hans Egonsson811036129
6Magnus Mårtensson15722
7Patrik Rydh12719
8Jerker Flink12517
9Bengt Metz104115
10Johan Cornsköld516
11Magnus Blixt415
12Rolf Andersson33
13Robin Wachmann22
Roadsport B
1Patrik Eriksson157151015151012710116
2Ulf Andersson121012710127151010105
3Max Dymling10310512105851078
4Rolf Dawidzon6183831039
5Thomas Ahrens85727736
6Mats Nilsson726186333
7Anders Johansson66
Roadsport C
1Oskar Jakobsson1510151015151012710119
2Dennis Kullman8712731271066
3Mads Hellmers6383752711052
4Bjarne Hedegaard Christiansen105105638350
5Tor Dalskogh52611241211044
6Pontus Fyhr1111071521038
7Andreas Jähnke12151037
8Nils-Erik Persson2172431111032
9Christopher Rice1141511311028
10Sebastian Quick1121811111027
11Eskild Nejsum111111111018
12Alexander Mullart10515
13Magne Karlsson851115
14Göran Håkansson310114
15Fredrik Thuring76114
16Leif Jeppsson1151111112
17Håkan Jönsson1314110
18Bertil Thorsson4111119
19Björn Mullaart3121119
20Per Pröytz111111118
21Ulf G Andersson111111118
22Martin Nihlén1111116
23Poul Hellmers112
24Anders Johansson11
RS
1Åke Bornebusch127107121015780
2Robert Malmström1510151050
3Peter Öfverman1231530
4Kalle Berggren121022
5Marie Carlsson8513
Modsport
1Arne Parnheden151012101510281010102
2Fredrik Olsson10175715101051080
3Erland Berggren7582101271231076
4Fredrik Åkerman63631275611059
5Bo Olsson8710661721057
6Per Rosenberg5241851511042
7Nicklas Mårtensson12115735
8Jan Karlsson15722
9Kalle Berggren8311
10Rasmus Hedberg516
11Tonny Svensson415
Historic 1
1Anders Schildt151025
Historic 2
1Sune Malmros1515101510151090
2Sven-Åke Jarl1212710748
3Ted Scott10712534
4Jan Blomberg1012527

Alla Tider KM1

Alla tider KM2

Alla tider KM3

Alla tider KM4

Alla tider KM5